Dlaczego warto wypoczywać nad Bałtykiem?

Wyjazd nad polskie morze to nie tylko wspaniale spędzony czas, ale również moment, w którym regenerujemy nasze samopoczucie i zdrowie. Powietrze, które jest nasycone jodem, który poprawia naszą odporność. Dodatkowo duże znaczenie ma tutaj kąpiel w słonej morskiej wodzie. Morska woda zawiera wiele minerałów. Ich bogactwo powoduje, że kąpiel w słonej wodzie ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm.

Morze to swego rodzaju laboratorium, w którym znajdują się prawie wszystkie pierwiastki chemiczne obecne na ziemi. Trudno jednak w tym miejscu pominąć stwierdzenie, że Bałtyk nie jest zbytnio rajem dla plażowiczów. W wygrzewaniu się na plaży przeszkadza tutaj wiatr i dość zmienna  pogoda, która może być dość sporym utrapieniem. Zdarza się że bardzo ciepła letnia i słoneczna pogoda przeobraża się w deszczową. Mało osób wówczas wie, że właśnie takie momenty najbardziej sprzyjają naszemu zdrowiu. Obecność wiatru jeszcze bardziej roznosi obecne w powietrzu związki mineralne.

Czy woda morska jest szkodliwa?

Powszechnie wiadomo, że woda morska nie nadaje się do picia. Z całą pewnością pragnienia raczej nie ugasi, ponieważ zawiera duże ilości sodu. Dodatkowo wysoka obecność anionów chlorkowych, węglowodanowych i siarczanowych nadaje jej nieprzyjemny smak. Niespodzianką dla niektórych osób może być fakt, iż człowiek może wypić w ciągu dnia aż 1 litr słonej morskiej wody i nie spowoduje to żadnych nieprzyjemnych skutków.

W dzisiejszych czasach mamy modę na wyjazdy za granicę. Horyzonty nieco rozszerzyły się i zwykła Bałtycka plaża po prostu nie wystarcza. Wypoczynek nad Bałtykiem oferuje wczasowiczom coś bardzo cennego a dokładniej klimat, dzięki któremu z całą pewnością poczujemy się zdrowsi i silniejsi. Nad Bałtykiem znajduje się zasadnicza ilość jodu z powodu wietrznej pogody i wyższych fal. Bałtycka morska bryza pozwala na dobre dotlenienie organizmu. Morskie powietrze nawilża oskrzela i płuca, co pomaga w ich oczyszczaniu, szum fal koi nerwy i pozwala uspokoić umysł od nieprzyjemnych myśli.

Powietrze nadmorskie zawiera:

-Potas
-Wapń
-Brom
-Jod
-Siarka

Kąpiel w morzu.

W morskiej wodzie znajduje się wiele minerałów, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i urodę. Kąpiel w słonej wodzie stymuluje metabolizm komórkowy, poprawia nawilżenie skóry, odżywia oraz poprawia jej elastyczność. Kąpiel taką można śmiało nazwać prawdziwą kuracją odmładzającą. Zażycie chłodnej kąpieli w wodach Bałtyku rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie oraz znacznie wpływa na przemianę materii. Dodatkowo morska woda korzystnie wpływa na:
– cerę trądzikową,
– walkę z pomarańczową skórą,
– gładkość skóry,
– przemianę materii,
– niwelowanie cellulitu.

Niżej przedstawiam Państwu kosmetyki, w których można znaleźć sól morską:
-maseczki
-kremy do twarzy
-żele do mycia twarzy
-maski do ciała
-peelingi do ciała.

water-and-sun-1173531

Dodaj komentarz