Najpiękniejsze miejsca w Polsce – Atrakcje polskich miast.

map-1019818Zielone łąki, tętniące życiem lasy, malownicze krajobrazy oraz miasta posiadające własną, zapierającą dech w piersiach historię to właśnie jest nasza OJCZYZNA. Polska ma do zaoferowania turystom wszystkie rodzaje upragnionego wypoczynku. Każde województwo bogate jest w szereg atrakcji, a każdy region bez wątpienia wart jest odwiedzenia. Wybierzmy się więc w podróż po najciekawszych miastach Polski, poznając ich bogate zaplecze turystyczne.

WARSZAWA

Warszawa to przede wszystkim nasza stolica. To przepiękne miasto stanowi polskie centrum kulturalne, polityczne oraz gospodarcze. Zwiedzając zakamarki Warszawy, zafundujemy sobie podróż drogami historycznymi, dzięki czemu zobaczymy wiernie zrekonstruowane budynki zniszczone podczas II Wojny Światowej sąsiadujące z nowoczesną architekturą. Stolica Polski to nie tylko budowle, gmachy, starówka oraz pomniki. Wbrew pozorom jest to miasto bardzo zielone i atrakcyjne przyrodniczo. W Warszawie znajdziemy wiele parków, rezerwatów, ścieżek rowerowych i ogrodów.

Główne zabytki w Warszawie:

– Rynek z pomnikiem warszawskiej syrenki.
– Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim oraz Kolumną Zygmunta.
– Archikatedra.
– Pałac Kultury i Nauki.
– Barbakan.
– Królewskie Łazienki.
– Muzeum Powstania Warszawskiego.
– Centrum Nauki Kopernik.
– Multimedialny Park Fontann.

KRAKÓW

Kraków to magiczna stolica małopolski oraz historyczna stolica naszej Ojczyzny. Atmosfera krakowskiego rynku przyciąga turystów jak magnes. Każdy, kto raz odwiedził Kraków, chętnie tutaj wraca, za każdym razem odkrywając coś nowego. Dawna stolica Polski to przede wszystkim miasto studentów to właśnie oni tworzą tutaj klimat pozostający w pamięci na długo. Kraków to miasto historyczne i chociaż młody studencki duch wznosi się nad tym miastem, nie możemy zapomnieć, iż ścieżkami, którymi dziś chodzimy my, dawniej podążali królowie i wybitni artyści.

Największe zabytki Krakowa:
– Rynek w Krakowie.
– Sukiennice.
– Podziemia Rynku.
– Zamek Królewski na Wawelu.
– Kościół Mariacki.
– Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
– Ogród Doświadczeń.
– Smocza Jama.
– Pałac Biskupi – Okno Papieskie.
– Smok Wawelski.
– Kopiec Kościuszki.
– Kopiec Krakusa.
– Kopiec Wandy.
– Park Wodny.
– Muzeum Inżynierii Miejskiej.
– Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła.

BYDGOSZCZ

Bydgoszcz jest stolicą województwa kujawsko-pomorskiego. Dogodna lokalizacja miasta wpłynęła na rozwój handlu i rzemiosła. Bydgoszcz jest doskonałym miejscem dla każdego turysty, który pragnie wypocząć. Znajduje się tutaj wiele sympatycznych kawiarenek, barów i restauracji. Można również w tym urokliwym mieście nacieszyć oko architekturą, która nie ucierpiała zbytnio podczas II Wojny Światowej.

Atrakcje turystyczne w Bydgoszczy:

– Średniowieczny Ratusz.
– Katedra Św. Marcina i Mikołaja.
– Leśny Park Kultury i Wypoczynku.
– Ratusz.
– Rynki.
– Zabudowa elektryczna.
– Plac Piotrowski.
– Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– Bulwary.
– Parki.

POZNAŃ

Poznań to przepiękne polskie miasto leżące nad Wartą i będące stolicą województwa wielkopolskiego. To wyjątkowe miejsce przyciąga turystów jak magnes, gwarantując niezapomniane wrażenia i zabawę do białego rana z najlepszymi dj Poznań. Wielowiekowa historia przeplata się tutaj z nowoczesną techniką, tworząc wyjątkową synchronizację. Wybierając się do Poznania, z pewnością będziemy się dobrze bawić. Tętniące życiem miasto zaprasza turystów na eventy, koncerty i festyny, na których najlepszą oprawę muzyczną zagwarantuje doświadczony dj Poznań.

Atrakcje Poznania:

– Ostrów Tumski.
– Bazylika Archikatedralna.
– Rynek.
– Muzeum Historii Miasta Poznania.
– Ratusz.
– Zamek Królewski.
– Zamek Cesarski.
– Nowe Zoo.
– Park Cytadela.
– Brama Poznania.
– Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego.
– Liczne dyskoteki z dj Poznań.

Sandomierz.

Sandomierz to malownicze miasto królewskie położone nad Wisłą, które potocznie zostało nazwane „Małym Rzymem”. Swój przydomek historyczny Sandomierz zyskał, ponieważ podobnie jak włoska stolica znajduje się na 7 wzgórzach, a ponadto pod miastem ciągną się podziemne, tajemnicze korytarze. Wyjątkowa i ciepła atmosfera tego malowniczego nadwiślańskiego miasta zaczaruje każdego. Oryginalna architektura cieszy oko turystów i zachwyca na długo.

Główne atrakcje Sandomierza:

– Starówka.
– Sandomierskie Stare Miasto.
– Katedra.
– Ratusz.
– XIV wieczny zamek.
– Dom Długosza.
– Kościół Św. Michała.
– Brama Opatowska.
Wąwóz Królowej Jadwigi.
– Sandomierskie podziemia.

Zakopane

Dla każdego, kto uwielbia piesze górskie wycieczki, pobyt w Zakopanem będzie wprost idealnym czasem wypoczynku. Nazwane „Zimową stolicą” miasto to wspaniały i najlepszy punkt wypadowy w Tatry. Przepiękne malownicze dolinki, wyłaniające się zza chmur góry, czyste jeziora i wspaniałe górskie powietrze to coś, co każdy turysta przebywający w Zakopanem ma na wyciągnięcie dłoni. To górskie miasto tętni życiem. Codziennie przybywa tutaj duże grono turystów, odwiedzając tatrzańskie szlaki oraz inne zakamarki zimowej stolicy.

Atrakcje Zakopanego:

– Krupówki.
– Kolej na Gubałówkę.
– Willa Atma.
– Kolej na Kasprowy Wierch.
– Drewniany Kościółek Matki Boskiej Częstochowskiej.
– Muzeum Stylu Zakopiańskiego.
– Muzeum Tatrzańskie.
– Witkiewiczówka.
– Wielka Krokiew.
– Giewont.
– Aqua Park.
– Orla Perć.
– Muzeum Przyrodnicze TPN.

Dodaj komentarz