Plusy i minusy wesela na świeżym powietrzu

Ślub i przyjęcie weselne są długo oczekiwanymi wydarzeniami przez każdą Parę Młodą. Obowiązków związanych z tą uroczystością jest bardzo dużo. Organizacja przyjęcia weselnego wymaga ogromnego zaangażowania i podjęcia trudnych wyborów. Każde przyjęcie jest inne. Nie istnieje jeden określony model doskonałego wesela. Przyjęcia weselne odbywają się w domach weselnych, restauracjach i innych stosownych na tą okazję miejsc. Można zauważyć, że w Polsce organizuje się coraz więcej wesel na świeżym powietrzu. Cieszy się to większym zainteresowaniem i popularnością. W podjęciu decyzji wyboru miejsca na przyjęcie weselne pomoże kilka przedstawionych zalet i wad wesela w plenerze.

Plusy wesela na świeżym powietrzu:

Awangardowość

Organizacja przyjęcia weselnego na świeżym powietrzu jest nowoczesnością. Para Młoda decydując się na przyjęcie weselne w plenerze odbiega od współczesnych tradycji. Wykorzystanie innowacyjnych możliwości pozwala na zaproponowanie gościom czegoś, co zapamiętają na długi czas. Takie wesele stwarza więcej predyspozycji do spełnienia wymarzonych planów.

Przestrzeń

Wybranie miejsca, gdzie ma odbyć się przyjęcie jest bardzo ważne. W większości plenerowych wesel to namiot, las lub duży ogród przy domu. Każde z tych miejsc stwarza luźną atmosferę przyjmując formę rodzinnego spotkania. Dodatkowym atutem jest możliwość zaproszenia dowolnej liczby gości. Nawet, jeśli uzbiera się spora liczba osób – nie przeszkodzi to w swobodnym tańcu przy akompaniamencie doborowej orkiestry.

Piękne widoki i zdjęcia

Wesele w plenerze, na tle malowniczego krajobrazu czy pięknego zakątku podkreśla walory całego przyjęcia. Fascynujące widoki wprowadzą w zachwyt samą Parę Młodą i jej gości. Impreza jeszcze nabierze szyku, gdy zostanie urozmaicona w dodatkowe elementy dekoracyjne. Lampiony, serca, balony czy więcej żywych kwiatów latem podkreśli charakter każdego przyjęcia weselnego. Niebanalne krajobrazy to pole do popisu dla fotografów. W przypadku wesela ” pod chmurką” nie trzeba długo czekać na sesje plenerowe. Wszystkie atrakcje i malownicze tereny pozwolą na stworzenie unikatowej i wysokiej, jakości sesji zdjęciowej.

Dodatkowe atrakcje

Kolejnym plusem wesela na świeżym powietrzu są atrakcje. Otwarta przestrzeń pozwala na zorganizowanie wielu zabaw, które nie są możliwe w lokalach. Można wykorzystać wiele pomysłów i dodatkowo zorganizować grilla.

Minusy wesela na świeżym powietrzu:

Pogoda

Nie każda pora roku pozwala na organizację wesela na świeżym powietrzu. Nawet latem, co mogłoby się wydawać oczywiste nikt nie jest w stanie określić, jaka będzie pogoda w dniu ślubu. Pociąga to za sobą kolejne załatwienia – jak namiot, który będzie najlepszym schronieniem przed deszczem lub męczącym upałem. Od pogody zależy humor gości oraz aura, jaka towarzyszy na przyjęciu.

Brak zaplecza sanitarnego

W plenerze trudniej zapewnić zaplecze sanitarne niż w lokalach weselnych. Dochodzi, zatem kolejna sprawa, którą trzeba załatwić. Oprócz trudu związanego z umiejscowieniem przybywa kosztów, które zasadniczo wpływają na określony budżet.

Ograniczone menu

O ile przy organizacji wesela w zamkniętych lokalach menu nie jest ograniczone, tak przy organizacji imprezy na świeżym powietrzu jest to kolejny problem i koszty. W tym przypadku trzeba zapewnić zaplecze kuchenne, które umożliwi przygotowanie potraw weselnych. Latem, gdy panuje wysoka temperatura powstaje kolejny problem. Para Młoda musi wybrać lekko strawne potrawy, lekkie, najlepiej owocowe torty. Pozwala to uniknąć popsucia smaku i atrakcyjności. Zapewnienie dużej ilości napojów i soczystych owoców w upalne dni pozwoli na orzeźwienie i wpływa lepiej na samopoczucie. Biorąc pod uwagę chłodne dni konieczne jest zabezpieczenie i zaopatrzenie w gorące napoje.

Komary, muszki i inne owady

Na weselu na świeżym powietrzu nie da się uniknąć nieproszonych gości. Nikt nie ma na to wpływu, a brzęczące za uchem muchy lub gryzące komary i osy mogą tylko zdenerwować gości weselnych. Zniesmaczeni goście zamiast skupiać się na przyjęciu weselnym będą odganiać się od owadów.

Cena

Organizacja wesela w plenerze wiąże się z większymi kosztami aniżeli w salach weselnych. Zorganizowanie wszystkich niezbędników jest droższe i bardziej czasochłonne.

Wybrane miejsce na wesele może być znaczące dla wydarzenia. Od każdego zależy czy skończy się powodzeniem lub niepowodzeniem. Profesjonalna i szybka organizacja jest najistotniejszą sprawą. Organizacja wesela w plenerze jest indywidualną decyzją przyszłej Pary Młodej, która musi się zmierzyć z problemami i wybrać najwłaściwsze wyjście.

Dodaj komentarz