Dekoracja sali i kościoła w dniu zaślubin.

Moda ślubna ciągle się zmienia. Kiedyś na stołach weselnych wystarczyło jedynie kilka bukiecików a dekoracja była w pełni gotowa. W kościele również było podobnie. Nikt nie skupiał się na wyniosłym wystroju, bo zwyczajnie nie było to modne. W tym czasie przemawiał minimalizm. Wystrój świątyni ograniczał się zatem jedynie do pojedynczej wiązanki na ołtarzu. W związku z tym koszta organizacji takiego wesela były mniejsze. W dzisiejszych nowocześniejszych czasach wystrojem sali i kościoła zajmuje się określona firma. Możemy przebierać we wzorach tkaninach i stylach.

Dekoracja kościoła

Podczas planowania wystroju kościoła należy upewnić się, czy proboszcz parafii daje parze młodej całkowitą swobodę aranżacji. W wielu kościołach duchowi godzą się zaledwie na parę bukiecików przyczepionych do ławek i wiązanki na ołtarzu. Ważną kwestią jest również sprawdzenie, czy zaślubiny nie odbywają się zaraz po innej zaplanowanej ceremonii. Jeśli tak istnieje możliwość skorzystania z urządzonej już dekoracji kościoła.

Podstawowym elementem wystroju kościoła są oczywiście kwiaty. Ważne jest, by każdy z bukiecików obecnych w kościele wyglądał tak samo. Nie możemy tutaj przesadzić z kolorystyką. Wszystko ma wyglądać skromnie i estetycznie. Istotne jest by dekoracje zastosowane w kościele, pasowały do bukietu Panny Młodej. Koszt jednego bukieciku to ok. 50 zł. Jeżeli przeliczymy to na ilość ławek, może okazać się, że koszt takiego rozwiązania jest zbyt wysoki. W takim przypadku bukiety, które miały zostać umieszczone z boku ławek, możemy zastąpić kokardami w tym samym kolorze. Tutaj cena jednej kokardy to ok. 1 zł, więc sporo zaoszczędzimy.

Sala weselna

W przypadku dekorowania sali weselnej mamy już dużo większe pole popisu. Możemy bawić się kolorami i dodatkami użytymi do dekoracji. Zupełnie nie ma tutaj ograniczeń. Jedyne, o czym musimy pamiętać to, to by nie przesadzić i nie urządzić wnętrza zbyt przytłaczająco. Wszystko ma ze sobą współgrać, tworząc idealną całość. W celu aranżacji wnętrza sali weselnej możemy wybrać firmę bądź zorganizować to na własną rękę. Wydatek wówczas może wynosić od 100 zł do 2000 zł, aspekt ten zależy już tylko i wyłącznie od nas samych i od wyboru jakiego dokonamy.

Znaczenie ma tutaj ilość drobiazgów i dodatków, jakie wybierzemy do dekoracji. Do dekoracji sali weselnej możemy użyć baloników, szarf, serpentyn, wstążek, kwiatów, kokardek, różnego rodzaju materiałów, tkanin itd. Jeżeli chcemy nasze wesele zorganizować bardziej nowocześnie i niebanalnie możemy posłużyć się w tym celu dekoracją światłem. Dekoracja światłem to metoda, która na długi czas zapada w pamięci gości i pary młodej. Efekt ten doskonale wygląda również na filmie ślubnym i fotografiach.

Możliwości dekoracji sali i kościoła mamy naprawdę wiele. W zależności od gustów i upodobań Pary Młodej wybierane są rozwiązania najbardziej trafne. Przed wyborem aranżacji tych wnętrz powinniśmy jednak upewnić się jakim budżetem co do tego dysponujemy. Pamiętajmy, że wszystko można zastąpić czymś innym i wcale nie musi to powodować zepsucia ogólnego efektu.

Dodaj komentarz