Bagaż podręczny na wycieczkę?

Podróże i wycieczki są doskonałą formą relaksu i spędzenia miło czasu w ulubionym miejscu. Trzeba przyznać, że największy problem tkwi w tym, co zabrać ze sobą w podróż. Najlepiej przed planowanym wyjazdem zrobić listę rzeczy. Dzięki temu zawsze możemy coś wykreślić lub dopisać i jest mniejsze ryzyko tego, że coś zapomnimy. Wyjazd w góry czy nad morze wymaga zabrania nieco innego bagażu. Naszym celem jest ułatwienie pakowania niezależnie od tego gdzie się wybierasz.

Aby przygotowanie do wyjazdu było mniej stresujące podpowiadamy, co zabrać:

1. Dokumenty i pieniądze

Każda podróż powinna zacząć się od spakowania niezbędnych dokumentów. Najlepiej mieć je zawsze pod ręką – w torebce lub bagażu podręcznym. Podróżując własnym transportem trzeba pamiętać o prawie jazdy. Oprócz tego należy zabrać dowód osobisty będący świadectwem dojrzałości. Paszport, jeśli podróż tego wymaga czy legitymację studencką, która upoważnia do ulg przy kupnie biletów na różne atrakcje. Podstawą podróży są pieniądze. Trzeba przekalkulować ile cała podróż będzie kosztować i uwzględnić ewentualne zdarzenia losowe, jakie mogą się przytrafić.

2. Mapa i kompas

Jeżeli wybieramy się w miejsce, w którym jeszcze nie byliśmy dobrze jest mieć przy sobie mapę, atlas, kompas. Dzięki temu łatwiej i szybciej można znaleźć miejsca i zabytki warte zwiedzenia. Mapa przydaje się, gdy się zgubimy i nie znamy drogi na powrót do określonego miejsca.

3. Apteczka

Kolejnym ważnym elementem każdej podróży jest apteczka. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego jak będzie przebiegał pobyt. Czasami trafiają się przypadki i zdarzenia, które wymagają natychmiastowego opatrzenia ran. Podstawowe lekarstwa i opatrunki pomogą zdezynfekowaną ranę zanim dotrze specjalistyczna pomoc.

4. Ubrania i buty

W bagażu należy znaleźć miejsce na ubrania i buty. Należy wziąć pod uwagę zimne i ciepłe dni. Zawsze trzeba zabrać ciepłą kurtkę i buty nawet, jeśli przewidywana pogoda nie zapowiada chłodnych dni. Niezależnie od tego jak długo ma trwać wycieczka powinno się zabrać bieliznę, kilka par koszulek, spodni, dresów i butów. Można je wymienić w wypadku zbrudzeń i innych niespodzianek.

5. Nocleg

Jeśli zostało miejsc a w bagażu – warto zabrać śpiwór, karimatę czy mały namiot. Namiot może przydać się przy ewentualnym braku noclegu lub nieporozumieniach związanych z wynajęciem pokoju noclegowego. Śpiwór i karimata sprawdzają się w zimnie noce i są dodatkowym ociepleniem.

6. Kosmetyki

W bagażu powinny znaleźć się kosmetyki do higieny. Tak, więc mydło, żel, szczoteczka i pasta do zębów. Według swoich potrzeb należałoby zabrać wszystkie inne kosmetyki, które poprawiają wygląd i pozwalają na utrzymanie świeżości.

7. Jedzenie i napoje

Pamiętajmy o tym, by zaopatrzyć się w dodatkowy zapas żywności i napojów na następny dzień, by nie martwić się o prowiant.

8. Aparaty i inne urządzenia elektryczne

Powinieneś zabrać ze sobą aparaty fotograficzne i kamery. Daje to możliwość uwiecznienia miłych chwil na filmie lub zdjęciach, które są pamiątką na długie lata. Przy sobie warto mieć telefon komórkowy i ładowarkę. Zdarzają się sytuacje, w których konieczne jest wykonanie telefonu, by uzyskać potrzebne informacje.

Przed wyjazdem bardzo dokładnie należy zaplanować swój bagaż podręczny. Bez niego podróż okazuje się niemożliwa. Trzeba o nich pamiętać i uwzględnić w pakowaniu bagażu planując długą wycieczkę. Jeśli są to krótkie wyjazdy można zabrać tylko bagaż podręczny i spakować tylko najpotrzebniejsze rzeczy pozwalające przetrwać ten czas.

Dodaj komentarz