Najlepsze środki transportu – czym podróżować?

Wakacje, dłuższy urlop czy ferie zimowe to czas odpoczynku oraz wyjazdów. Zaplanujmy jakim środkiem transportu dostaniesz się na wymarzone wczasy. Możliwości są duże. To, czym się wybierzemy na wymarzony urlop zależy od wielu czynników. Warto je wcześniej poznać. Oto przykład kilku z nich:

  • odległość – planowane miejsce odpoczynku może znajdować się bardzo blisko naszego miejsca zamieszkania lub nawet na drugim końcu świata,
  • czas – to wyznacznik istotny dla wielu podróżnych, gdy zależy nam na jak najdłuższym pobycie w wybranym miejscu należy wybrać szybkie środki transportu,
  • cena – decyduje o komforcie podróży i wybranym środku,
  • ilość podróżnych – dużo zależy od tego czy wybieramy się sami czy z rodziną.

Wyżej wymienione czynniki decydują o naszych wyborach. Są sytuacje, kiedy nie ma możliwości wyboru transportu i jest się z góry skazanym na jeden. Poniżej poznasz środki transportu najczęściej wybierane przez podróżujących

Samolot

Wybór idealny dla osób nieliczących się z wydatkami. Podróż samolotem to przygoda i komfort. Oszczędzamy na czasie podróży. To często jedyny środek podróży. Staje się tak w przypadku wyboru miejsca znacznie oddalonego od naszego Podróżując na inne kontynent jesteśmy skazani na ten środek lokomocji. Samolot to obecnie najszybszy i najbezpieczniejszy środek transportu. Minusem jest cena. Podróż całej rodziny to spory wydatek. Kolejna wada to ograniczenia bagażowe.

Autokar

Nadal najczęściej wybierany środek transportu. Jest przeciwieństwem samolotów. Wybór autokaru to niskie koszty. Podróż na małe odległości jest przyjemna i szybko mija. Planowane dłuższe podróże wiążą się ze spędzeniem doby w autokarze. Taka podroż daje się we znaki. Podróżując autokarem uzależnieni jesteśmy od przewoźnika. Nie można liczyć na długotrwałe postoje. Młodzi ludzie są odporni na trudy podróży autokarem. Starsi na pewno będą zmęczeni.

Samochód

To forma podobna do autokaru, ale znacznie wygodniejsza. Jadąc samochodem sami planujemy drogę. Wybieramy miejsca odwiedzin i postoju. Nie występują ograniczenia bagażu. Pojemny i wygodny samochód dużo zmieści. To opcja idealna dla rodzin. Minusem są ceny. Koszty paliwa utrzymujące się na wysokim poziomie zniechęcają do tej formy podróżowania. Oszczędny samochód jest mile widziany.

Pociąg

Opcja ta posiada walory takie jak: przystępna cena, szybkość, wygoda. Są też i wady w postaci słabej infrastruktury w Polsce. Nie wszędzie można dotrzeć pociągiem.

Auto stop

Ta forma to prawdziwe wyzwanie. Decydując się na jazdę autostopem trzeba być pewnym siebie. Często darmowe podróże są trafnym rozwiązaniem. Jednak mogą spotkać nas rozczarowania. W Polsce ze względu na brak zaufania do kierowców i pasażerów nie jest to często wybierana forma przemieszczania.

Podsumowując podróż ma swoje cele. Obojętne, co wybierzemy liczy się nasze zadowolenie. Szczęśliwe i zdrowe wyjazdy to priorytet. Od środka transportu dużo zależy. Udane wakacje to m.in. szybka i bezproblemowa podróż. Wybierając daną opcję analizujmy zalety i wady.

Dodaj komentarz