Gorące źródła – gdzie się wybrać?

Gdy za oknem zima, wspominamy ciepłe i słoneczne dni lata. W tym okresie warto wybrać się do gorących źródeł. Kąpiel w ciepłych wodach termalnych będzie ukojeniem dla ciała i korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie oraz zdrowie.

basen

Wybór gorących źródeł może być trudny dlatego przedstawiamy Ci kilka propozycji:

W Polsce możemy wybrać się do Bukowiny Tatrzańskiej. Są to najpopularniejsze gorące źródła w naszym kraju. Dwadzieścia basenów termalnych stwarza duże wrażenie. Woda wydobywana z 2400 m jest pełna dobroczynnych minerałów i regeneruje organizm. Najcieplejsza woda jest w basenach znajdujących się na zewnątrz.

Następnym miejscem będzie Słowacja. Najsłynniejszym miejscem jest tam Tatralandia. Znajduje się w niej 11 basenów oraz 27 rur i zjeżdżalni. Wiele osób przyjeżdża właśnie tam, aby zażyć gorących kąpieli oraz masaży wodnych.

Węgry są kolejnym miejsce, gdzie warto wybrać się do gorących źródeł. Możliwości jest wiele. W Budapeszcie znajduje się aż 50 takich kąpielisk. Najciekawszym z nich jest kąpielisko Gellerta znajdujące się u podnóża Góry Gellerta. Mieści się tam 13 basenów, w tym jeden z musującą wodą.

Ostatnim, ale nie gorszym miejscem z gorącymi źródłami jest Austria. W Bad Kleinkircheim znajdują się dwa baseny termalne. Są to Römerbad oraz St. Kathrein z przepięknymi widokami na górskie szczyty.

Gorących źródeł wartych odwiedzenia jest o wiele więcej. Warto wybrać się do takiego miejsca. Pamiętaj o dobroczynnym działaniu wód termalnych. Oprócz przyjemności przyniosą nam ulgę w chorobach reumatycznych oraz bólach stawowych.

Dodaj komentarz