Miejsca, które warto odwiedzić w Krakowie

Kraków jest pięknym miastem. Turyści przyjeżdżający do Krakowa mają dużo ciekawych miejsc do zwiedzania. Sama mieszkam w tym mieście i jestem nim zachwycona. Dlatego też przygotowałam spis najciekawszych miejsc w Krakowie, które warto odwiedzić. Myślę, że spodoba ci się moja propozycja i chętnie odwiedzisz te miejsca jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Dla tych, którzy nie byli jeszcze w Krakowie będzie to dla dobra propozycja na pierwszą wycieczkę po tym pięknym mieście.

1. Pierwszym i najciekawszym miejscem, które warto odwiedzić w Krakowie jest Zamek Królewski na Wawelu. Znajduje się bardzo blisko Rynku Krakowskiego ,więc możecie spacerem odwiedzić to miejsce. Zamek robi niesamowite wrażenie. Możemy wejść do środka (kupując wcześniej odpowiedni bilet) i zobaczyć obraz Leonarda da Vinci ,,Dama z Gronostajem”, Komnaty Reprezentacyjne, Prywatne Apartamenty, Katedrę wraz z Dzwonem Zygmunta i Kryptami i wiele innych interesujących miejsc.

Widok z Wawelu na rzekę Wisłę oraz miasto Kraków tętniące własnym życiem sprawia, że nie chcemy ruszać się z tego miejsca. Zobaczcie sami:

Wisła i Wawel Kraków

widok na wisłę w Krakowie

2. Następnie warto odwiedzić Rynek Krakowski oraz kościół Mariacki. Liczne restauracje z parasolami, bary, sklepy, stoiska z pamiątkami, targi przedświąteczne – to wszystko znajdziemy na krakowskim Rynku. Spotkamy tam tłum ludzi robiących sobie zdjęcia oraz kupujący pamiątki z Krakowa.

rynek w Krakowie

3. Aby oddalić się od Centrum Krakowa możemy wybrać się do starej, żydowskiej dzielnicy Krakowa czyli na Kazimierz. Znajdziemy tam wiele wartych uwagi miejsc: synagog i restauracji. Szczególnie popularne na Kazimierzu są zapiekanki, które są chyba najlepszymi zapiekankami w mieście. Idąc na Kazimierz możemy przejść przez Kładkę Ojca Bernatka, na której zakochani zaczepiają kłódki na dowód swojej dożywotniej miłości.

Kraków kazimierz

4. Oprócz miejskiego zgiełku Kraków pozwala nam wyciszyć się z dala od miasta. Dla tych, którzy lubią takie atrakcje odpowiedni będzie Kopiec Kościuszki. To jeden z czterech krakowskich kopców usypanych bohaterom narodowym. Aby wejść na kopiec należy kupić bilet. Polecam każdemu, kto odwiedza Kraków, aby wybrał się na Kopiec Kościuszki – widoki są niesamowite. Możemy pójść do kawiarni na kopcu i spędzić dzień relaksując się i oglądając piękną panoramę Krakowa. Kopiec Kościuszki znajduje się na Wzgórzu św. Bronisławy w zachodniej części Krakowa.

widok z kopca kościuszki

5. Miejscem, które warto odwiedzić w Krakowie, w którym czas się zatrzymuje jest Zakrzówek. Znajduje się w dzielnicy Dębniki w Krakowie. Odwiedza je bardzo duża liczba osób. Latem ludzie przychodzą tam odpocząć, poczytać książkę, zapalić grilla. Niektórzy idą tam, aby się opalać, a nawet kąpać (trzeba wykupić pozwolenie). Czasami nie ma miejsca, gdzie można było by usiąść – spokojnie bez towarzystwa innych osób. Zakrzówek to też skałki, więc miłośnicy wspinaczki mają tam swoje pole do manewru. Z kolei Rowerzyści utarli tam swoje ścieżki. Tak więc, Zakrzówek jest miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Zakrzówek Kraków

6. Ostatnim moim ulubionym miejscem w Krakowie, które warto odwiedzić jest Last Wolski. To miejsce idealne na odpoczynek i rekreacje. Można pojeździć tam na rowerze, pospacerować i oderwać się zgiełku miasta.

Las Wolski w Krakowie

Jeśli jesteś wędkarzem i chciałbyś odpocząć w Krakowie lub okolicach łowiąc ryby zachęcam do skorzystania z wypraw wędkarskich organizowanych przez firmę Salix Alba.

Podsumowując, Kraków to miasto, które ma do zaoferowania wiele atrakcji, nie tylko dla osób, które lubią zwiedzanie miasta i budynków, ale też dla osób, które wolą wycieczki do lasu i zdobywanie szczytów. Każdy znajdzie miejsca w Krakowie godne jego uwagi.

Dodaj komentarz